تبلیغات

معرفی منابع و نکات مهم مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد صنایع

معرفی منابع و نکات مهم مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد صنایع

  • حتماً یه کتاب را به عنوان محور قرار بدید و اگر از بقیه هم می خونید و چیزای جدید یا نکته خاصی میبینید به همون کتاب محوریتون و همون قسمت مربوطه  اضافه کنید.

  • وقتی یه فصلی را می خونید و تست هاشو می زنید اگر احساس کردید تست خاصی هست که بار آموزشی فراوانی داره شمارشو آخر همون فصل یاداشت کنید تا موقع مرور اون فصل اون تست هم به عنوان بخشی از مرور و یادگیری بزنید.

  • از همین الان بدونید درس هارو باید چندین و چندین بار بخونید پس با قرار دادن یه کتاب محوری و انتقال نکات و مفاهیم خوب از بقیه کتاب ها به همون کتاب به نظرم خیلی قوی میشه عمل کرد.

  • مثلا تو درس پروژه یکی سبزه پرور را محور قرار داده بعد میره گلشنی و جزوه شاکری و.. را می خونه نکات و مثال های اونو به سبزه پرور انتقال بدید مثلا تو صفحه ۷۰ کتاب محوری یه مطلبی هست که تو جزوه شاکری یه مثال خوب ازش هست تو همون صفحه بنویسید صفحه فلان کتاب فلان مثال فلان حل شود.

  • پس از الان دارید یه پیکیج برای مرور چندین و چندین بارتون آماده می کنید.(ممکنه طول بکشه عیبی هم نداره ولی خوبیش اینه به همه چی با تنوع بالا و با تکرار بالا مسلط میشید)

زبان عمومی:

کتاب ۵۰۴ + تافل

کتاب زبان عمومی آقای فرزام یا  آقای اشراقی

زبان تخصصی :

زبان تخصصی آقای نعمتی- جزوه مهندس شایان- کتاب تخصصی مهندس صنایع سمت با حل المسائل

توجه کنید زبان را روزی نیم الی یک ساعت در برناموتون داشته باشید یه دفترچه بخرید لغات جدیدی که میبینید تو اون دفترچه بنویسید و اون دفترچه را یه خط عمودی از وسطش بکشید یه طرف انگلیسی و طرف دوم هم معنی انگلیسی یا فارسیشو بنویشید و هر ۲ هفته یه بار این دفترچه را مرور بفرمایید. از آبان ماه به بعد تو همین نیم ساعتها از خودتون آزمون بگیرید این آزمون می تونه کنکور های سال قبل صنایع- یا حتی کنکور های سایر رشته ها باشه.

تحقیق در عملیات۱ :

کتاب تحقیق در عملیات۱ زاهدی سرشت + کتاب ۲۰۰۰ تست زاهدی سرشت

کتاب ایمن پور تحقیق ۱ + تحقیق در عملیات را قورت بده

تحقیق در عملیات۲ :

کتاب تحقیق در عملیات۲ زاهدی سرشت +کتاب عارفه فدوی

اینا هم برای کسایی که می خوان زیادی وقت بذارن تحقیق ۲ ایمن پور – بازارا – کتاب دکتر اشجری – برتسیماس

آمار و احتمال :

دو جلد کتاب دکتر ایوزیان + جزوه کلاس دکتر ایوزیان+ کتاب ۲۰۰۰ تست ایوزیان

برای کسایی که وقت زیادی دارند (احتمال را قورت بده+ آمار را قورت بده ایمن پور+ احمد پارسیان)

طرح ریزی :

کتاب نیکوفکر + کتاب راهیان ارشد

اگه زیاد وقت دارید(کتاب انتظاری ،چاپ دانشگاه امام حسین)

کنترل موجودی :

کتاب راهیان ارشد حسن پور (پور سعیدی و عبداله زاده هم جزوه دارند ولی حسن پور کامل تره باز اگه این دو تا جزوه را هم یه نگاه بندازید خالی از لطف نیست)

کتاب حامد طیبی برای موجودی ۲

کنترل پروژه :

سبزه پرور + جزوه آرنوش شاکری و شهرام قبادی + کتاب آقای گلشنی

اگه وقت دارید (شیر محمدی + اشجری)

کنترل کیفیت :

کتاب سقایی + تست های امیری

اگه وقت دارید یه نگاهی به نقدریان و نورالسنا بندازید

اقتصاد مهندسی :

کتاب اقتصاد مهندسی عباس زاده چاپ مرکز مطالعات شریف

* به زودی کتاب های « دروس تخصصی را قورت بده » نیز منتشر خواهد شد که آنها نیز برای کسانی که نیاز به مطالعه بیشتر احساس می کنند و وقت بیشتری دارند ، مفید می باشد.

حتما برای همه درس ها وقت بزارید با همون روش یه کتاب محوری و انتقال بقیه نکات به همون کتاب برای مرور چند باره را در نظر داشته باشید.خیلی وقت ها رخ داده طرف تو تابستون کلی کلاس رفته واقعا هم بلد بوده ولی چون نتونسته چندین بار بخونه و به قول معروف جزیره ای می خونده جواب نگرفته یادتون باشه باید به همه مطالبه تسلط فوق العاده ای داشته باشید یکی از دانشجو هام یه حرفی زد به نظرم حرفش خیلی متین بود ایشون می گفت من تو تخصصی ها اونجاهایی که احساس می کردم با توجه به روند کنکور احتمال سوال اومدن زیاده شدیدا تمرکز داشتم و چندین بار خونده بودم.

پاسخ دهید

1 نظر

Kia  ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ - ۱۷:۰۶:۱۶

Having read this I believed it was rather enlightening. I appreciate you spending some time and energy to put this article together. I once again find myself spending way too much time both reading and posting comments. But so what, it was still worth it!