تبلیغات

آخرین اخبار زلزله آذربایجان شرقی اهر ,هریس, ورزقان, و آمار قربانیان و زخمی ها

آخرین اخبار زلزله آذربایجان شرقی اهر ,هریس, ورزقان, و آمار قربانیان و زخمی ها

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور از پایان عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی خبرداد و افزود : همه افرادی که در مناطق روستایی زیر آوار بودند ، بیرون آورده شدند.
 

آقای قدمی آخرین آمار جان باختگان را 250 نفر و شمار زخمی ها را بیش از دوهزار نفر اعلام کرد . وی افزود : روستاهای اطراف شهرهای اهر، کلیبر، هریس و ورزقان بیشترین خسارات و تلفات را متحمل شده اند .در پی این حادثه مردم بسیاری از استانهای مختلف کشور سیل کمک های انسان دوستانه خود را مردم زلزله زده استان آذر بایجان شرقی آغاز کردند .
 

وزیر کشور با حضور در مناطق زلزله زده بر تامین فوری نیازهای زلزله زدگان و آغاز سریع مرحله بازسازی و بازتوانی تاکید کرد و از دستور رئیس جمهور برای افزایش دو برابری کمک های بلاعوض به منظور جبران خسارات و سازندگی در مناطق زلزله زده خبرداد .
وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی نیز که برای بررسی کمک های پزشکی و بهداشتی به زلزله زدگان به استان اذر بایجان شرقی رفته بود از اعزام دهها دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله‌زده خبرداد و تاکید کرد : وزارت بهداشت با همه امکانات در حال خدمات رسانی به مصدومان و حادثه دیدگان است.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر هم گفت : اقلام و امکانات مورد نیاز منطقه بین زلزله زدگان توزیع شده است .
 

فرماندار شهرستان اهر هم تعداد جان باختگان زلزله در مناطق اهر، ورزقان و هریس را نزدیک به 300 نفر اعلام کرد.

رضا صدیقی امروز اظهار کرد: همچنین زلزله بیش از 2 هزار نفر مصدوم و زخمی نیز در این مناطق داشته است.

 

وی، گفت: به جهت بافت سنتی روستایی اکثر خسارات وارده در روستاها هستند و در خود شهر نیز بیش از 25 درصد اماکن عمومی، ابنیه، ساختمان اداری و مناظر مسکونی مردم آسیب دیده است.

 

رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه در شهرستان اهر گفت: اکیپ‌های کارشناسی ذیربط و نمایندگان حوادث غیر مترقبه به روستاها اعزام شده اند تا ضمن بررسی خسارات وارده در کمترین زمان ممکن عملیات مرمت و بازسازی اماکن روستایی آغاز شود.

 

وی با اشاره به شایعات به وجود آمده در شهر اهر گفت: سد ستارخان اهر هیچگونه آسیبی ندیده و مقاومت این سد برای بیش از 10 ریشتر پیش‌بینی شده است و سد ستارخان اهر کاملا سالم است.

 

فرماندار شهرستان اهر ارسال مواد غذایی و چادر به این شهرستان را ناکافی دانست و گفت: مناطق زلزله زده شدیدا به چادر، آب، جیره خشک، کنسرو و آب معدنی نیاز دارد.

 

 

نجات 210 نفر از مصدومان


210 نفر از مصدومـان زلزله هـای آذربایجان شرقی با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمراز زیر آوار نجات یافتند.


رئیس سازمـان امـداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر در جمع خبرنگاران گفت: نمی‌توان در مورد مدفون‌ شدگان زیر آوار آماری اعلام کرد و عملیات امدادرسانی و اسکان اضطراری زلزله‌ زدگان همچنان ادامه دارد.


محمود مظفر با اعـلام اینکـه دستگاه ‌هـای زنـده‌ یاب نیز دیروز وارد منطقه زلزله‌زده شده است، گفت:


185 امدادگر و 40 دستگاه آمبولانس درمناطق زلزله ‌زده استان آذربایجان شرقی مشغول خدمات رسانی به زلزله زده گان هستند.


وی افزود: همچنین از 90 تیم امـدادی ، 12 تیم عملیاتی و 15 سگ زنده یاب برای نجات زلزه زده ها استفاده شد.


رئیس سازمـان امـداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر از اسکـان اضطراری 16 هزار آسیب ‌دیده زلزله خبر داد و گفت : 10 هزار تخته پتو و پنج هزار و600 تخته چادر میان آسیب‌ دیدگان توزیع شده و سه هزار چادر و 16 هزار پتو هم ارسال شده است.

 

در پی جان باختن تعدادی از هم وطنانمان در زمین لرزه ، نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی از فردا به مدت 2 روز در آذربایجان شرقی عزای عمومی اعلام کردند.
 

جمعیت هلال احمر کشورمان هم در اطلاعیه ای اعلام کرد: این جمعیت با شماره حساب 99999 آماده دریافت کمک های نقدی به آسیب دیدگان و بازماندگان زلزله استان آذربایجان شرقی است.
 

دو زمین لرزه به بزرگی شش و دو و شش ریشتر ساعت 16 و 53 دقیقه عصر شنبه شهرستان های اهر و ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند . زمین لرزه های دیروز در استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد.
 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...