تبلیغات

انتقاد نمایندگان آذری از "خنده بازار" سیما

انتقاد نمایندگان آذری از "خنده بازار" سیما

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نحوه انعکاس اخبار زلزله آذربایجان شرقی توسط رسانه ملی گفت: صدا و سیما به جای انعکاس اخبار زلزله خنده بازار پخش می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود پزشکیان نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در نطق امروز خود در صحن علنی مجلس با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی گفت: بنده باید از مردم شریف استان تشکر کنم چرا که حقیقتا همه آنها وارد صحنه شدند و اگر حضور آنها نبود ما به این سادگی نمی توانستیم این مشکلات را برطرف کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در این زلزله 200 روستا تخریب شده است، افزود: این سئوال مطرح می شود که چرا باید با وقوع یک زلزله چنین آسیبی به روستاهای این استان وارد شود.

نماینده تبریز افزود: این مشکلات ناشی از ضعف ساختار مدیریتی در این استان است. هنوز مردم در بعضی از قسمت ها با مشکلاتی روبرو هستند و به این مشکلات کمتر رسیدگی شده است.

وی گفت: متاسفانه مدیریت بحران  در منطقه به خوبی لحاظ نشده است.

پزشکیان افزود: بیمارستانی که به تازگی ساخته شده بود در این زلزله کاملا تخریب شد.

وی در ادامه سخنانش به انتقاد از عملکرد صدا و سیما برای انعکاس اخبار زلزله آذربایجان پرداخت و افزود: منتقد عملکرد صدا و سیما برای نحوه پوشش خبری این زلزله هستیم. معتقدیم این رسانه نتوانسته است به نحو مطلوب اخبار را به گوش مردم برساند.

پزشکیان گفت: مردم این استان در بحران به سر می برند اما صدا و سیمای ما خنده بازار را پخش می کند و این عملکرد واقعا جای انتقاد دارد.

نماینده مردم تبریز همچنین با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی پس از وقوع این زلزه تیمی را به این استان اعزام کرد، افزود: بنده تا دیشب در این استان حضور داشتم و همچنین تیمی از سوی مجلس به آذربایجان شرقی می رود و گزارش خود را به هیات رئیسه مجلس تقدیم می کند اما بنده به عنوان یک نماینده باید از موضع گیری مجلس و رئیس آن تشکر کنم که بررسی این زلزله را در دستور کار مجلس قرار دادند.

وی ضمن تشکر از عملکرد دولت برای پیگیری و رفع مشکلات در استان آذربایجان شرقی گفت: دولت تا به الان اقدامات خوبی انجام داده ولی باز ما با ضعف های زیادی روبرو هستیم تا آنجایی که من در جریانم 8 هزار چادر را برای اسکان خانواده های آسیب دیده در اختیار قرار دادند، اما عده ای سود جو تعدادی از این چادرها رابه تبریز بازگرداندند و چادر در مناطق زلزله زده کم آمده است این نشان می دهد که برنامه ریزی ها به خوبی دنبال نمی شود و همانطور که اذعان داشتم ما با ضعف مدیریت روبرو هستیم.

بنابراین گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به انتقاد پزشکیان از عملکرد سازمان صدا و سیما در نحوه پوشش اخبار زلزله آذربایجان شرقی گفت: من از مسئولان این سازمان می خواهم که در این راستا به خوبی وارد صحنه شوند تا مردم این استان نیز این احساس را کنند که همدردی ملی برای این زلزله بوجود آمده و همه ما نگران آنها هستیم.

رئیس مجلس گفت:  مسئولان صدا و سیما ‌دقت بیشتری در پخش برنامه‌ها کنند و شرایط آزردگی مردم فراهم نکنند.

همچنین نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در تذکری با اشاره به زلزله اخیر در شمال غرب کشور و به دنبال آن کشته شدن جمعی از هموطنان گفت:‌ در شرایطی که بسیاری از هموطنان ما در مناطق زلزله‌زده خانه‌هایشان ویران شده و عزادار هستند باید پرسید که چرا صداوسیما در شب گذشته برنامه مضحک پخش کرد.

به گزارش ایسنا نادر قاضی‌پور در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر شاهدیم که ریاست‌جمهوری در کشور عزای عمومی اعلام نکرده است.

نماینده مردم ارومیه همچنین در تذکری دیگر با تاکید بر اینکه بودجه‌های مربوط به سازمان مدیریت بحران برای مقابله با حوادث غیرمترقبه به فرمانداری‌ها و استانداری‌ها بسیار دیر اختصاص داده می‌شود گفت: با قانون جدید برنامه پنجم توسعه و جدا شدن بودجه سازمان مدیریت بحران از وزارت کشور، این بودجه‌ها به موقع به فرمانداری‌ها و استانداری‌ها برای بازسازی و عمران اختصاص داده نمی‌شود.

قاضی‌پور تاکید کرد که برای جلوگیری از کشته شدن مردم در زیر آوارها باید پیشگیری‌های لازم صورت گیرد که این امر منوط به در اختیار قرار دادن بودجه سازمان مدیریت بحران به وزارت کشور است.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر تاکید کرد که در آذربایجان شرقی دو روز عزای عمومی اعلام شده است.

همچنین نماینده مردم مشکین‌شهر نسبت به پخش برنامه خنده‌بازار از صداوسیما در شب گذشته به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، یونس اسدی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری گفت: در حالی که در استان آذربایجان شرقی دو روز به دلیل مرگ تعدادی از هموطنان‌مان عزای عمومی اعلام شده است پخش برنامه خنده‌بازار چه مفهومی دارد؟

وی گفت: حرکت هیات رییسه مجلس نیز از جنس حرکت صداوسیماست.

نماینده مردم مشکین‌شهر خطاب به مسئولان صداوسیما گفت: مسئولان این سازمان از این عملکرد خود خجالت بکشند.

لاریجانی در واکنش به تذکر اسدی گفت: این موضوع را آقای پزشکیان مطرح کرد و نیازی نبود که با این لحن سخن بگویید.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...