تبلیغات

ایران به رتبه 13 جهان در مهندسی صنایع دست یافت

ایران به رتبه 13 جهان در مهندسی صنایع دست یافت

 

ایران به رتبه 13 جهان در مهندسی صنایع دست یافت

 


تاریخ انتشار خبر:1390/11/27

 

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران گفت: بر اساس اعلام پایگاه رتبه بندی مجلات علمی ( sjr) ، ایران از نظر انتشار مقاله در حوزه مهندسی صنایع در نشریات معتبر جهانی، رتبه 13 را داراست. 


 به گزارش ایرنا ، 'پرویز فتاحی' در مراسم افتتاحیه هشتمین كنفرانس بین المللی مهندسی صنایع ایران افزود: این در حالی است كه ایران از نظر انتشار مقالات علمی در حوزه مهندسی صنایع در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به پیشرفت قابل توجه ایران در گرایش های مختلف مهندسی صنایع اضافه كرد: در سال 2001 ایران در زمینه مهندسی صنایع ساخت، رتبه چهل و هشتم دنیا را داشت كه این رتبه در سال 2010 به رتبه نهم جهان ارتقا یافت .

به گفته وی سهم مقالات جامعه مهندسی صنایع ایران از كل مقالات جامعه مهندسی كشور در سال 2000 ، سه درصد بود كه این میزان در سال 2010 به 15 درصد افزایش یافت.

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران در زمینه میزان استناد به مقالات محققان ایرانی در حوزه مهندسی صنایع در سال 2010 گفت: مقالات پژوهشگران ایرانی بیشترین استناد را در جهان داشتند و ایران در زمینه رتبه نخست را داراست كه این امر نشان دهنده افزایش سطح كیفیت مقالات ایرانی است.

فتاحی به پذیرش دانشجویان در رشته مهندسی صنایع در سال 1390 اشاره كرد و گفت: در سال جاری 18 هزار دانشجو در مقطع كارشناسی در این رشته در تمامی دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی كشور پذیرفته شده اند.

وی گفت :كشورمان موفق شده است در زمینه توسعه كمی رشته مهندسی صنایع گام های مطلوبی بردارد و ابراز امیدواری كرد این توسعه را از نظر كیفی در این رشته ادامه یابد.
 
 
sharinghub468

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...