تبلیغات

5s نظام ساماندهی محیط كار

5s نظام ساماندهی محیط كار

5 S » نظام ساماندهی محیط كار

امروزه نقش و اهمیت كیفیت و بهره وری بر كسی پوشیده نیست و در این میان دستیابی به كیفیت و افزایش بهره وری در سازمانها یكی از چالش های عمده مدیران سازمانها می باشد. انجام درست كار درست یا استفاده هوشمندانه از منابع یك امر بسیار جدی می باشد و از نان شب نیز واجب تر است و اگر بدانیم كه كشور ما در میان 18 كشور آسیایی عضو سازمان بهره وری آسیایی، در رده هفدهم قرار دارد شاید كمی به خودمان بیاییم و بگوئیم چه بر سر خودمان آورده ایم و منبعد كمی در این موضوع تعمق بیشتری نمائیم.

براستی چطور میتوان بهره وری را در یك سازمان افزایش داد ، آیا واقعاً كاردشواری است؟ آیا نیاز به هزینه های گزاف می باشد؟  آیا نیاز به گرفتن مجوز از مقام بالاتر می باشد؟  آیا نیاز به فعالیت های سخت و دشوار است ؟ و …

باید گفت هرگز چنین نیست. زیرا برای افزایش بهره وری در سازمانها روشهایی وجود دارد بنام روشهای بهبود بهره وری ، كه بسیار ساده می باشد و با بكارگیری این فنون سازمانها میتوانند ضمن ایجاد سازمانی كیفی و  بهره ور ، در انجام صحیح و سریع فعالیتها بكوشند.

لازم به یادآوری است ، سازمانهایی كه در مسیر استقرار یك سیستم مدیریت كیفیت بر اساس استاندارد ISO 9001:2000 یا سایر استانداردها گام بر میدارند باید بدانند كه ایجاد نظام ساماندهی محیط كار و یا  نظام 5S  ، مقدمه و زیر بنای فعالیتهای بعدی میباشد و سازمانها باید این حداقل را در سازمان خود داشته باشند.

 دانلود جزوه 5S . . .   (این جزوه 9 صفحه PDF شده و با حجم 139 KB می باشد.) 

منبع:بتسا

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...